1936

Dyplom cukiernika Lenkiewicz

Założyciel firmy Stanisław Lenkiewicz urodził się w Stanach Zjednoczonych, z których wrócił mając siedem lat. Dzieciństwo spędził w gospodarstwie w Gryźlinach. Praktyki cukiernicze rozpoczął w Grudziądzu, które zakończył dyplomem czeladnika. W czasie wojny został internowany i pracował w niemieckiej piekarni.

1945

Stanisław Lenkiewicz w pracy

W 1945 Stanisław Lenkiewicz przeniósł się do Prabut (dziś województwo pomorskie), gdzie otworzył piekarnię. Rok później poślubił Lucynę (z domu Dawidowską) a w następnych latach na świat przyszły ich dzieci: Lucjan, Bożena i Mirosław.

1950

historia-3

Stanisław Lenkiewicz kilka razy planował zakupić piekarnię w Toruniu. W roku 1950 udało się po wielu nieudanych próbach nabyć kamienicę przy ulicy Wielke Garbary 14, w której Pan Woźniak prowadził piekarnię.

1960

historia-4

w 1960 roku firma zmieniła profil działalności z piekarni na cukiernię. Wkrótce w sprzedaży pojawiły się również lody. Na początku firma oferowała dwa smaki, które od samego początku cieszyły się bardzo dużym uznaniem wśród klientów. Staniław Lenkiewicz produkował również bardzo znane w Toruniu pierniki, a wśród nich bardzo popularne krajanki.

1977

historia-5

W roku 1977 syn Mirosław otworzył zakład cukierniczy przy ulicy Barwna 2. Po kilku latach zmienił profil działalności i zaczął produkować słone paluszki oraz chrupki kukurydziane. Drugi syn Stanisława Lucjan prowadził zakład przy ulicy Wielkie Garbary 14.

2010

Cocktail Bar Lenkiewicz Rynek Staromiejski

W roku 2010 firma podjęła nowe wyzwania. Stworzono nowy zakład produkcji lodów przy ulicy Barwna 2 w Toruniu. Duże okno ze sklepu, pozwala zobaczyć jak firma produkuje swoje lody.

2011

historia-7

W roku 2011 Cukiernia Lenkiewicz s.c. poszerzyła swoją działalność. W lipcu nastąpiło otwarcie nowego konceptu: Cocktail Bar przy Rynku Staromiejskim 33/34.  

2014

570 len historia aktualizacja 2014

W roku 2011 Cukiernia Lenkiewicz s.c. poszerzyła swoją działalność. W lipcu nastąpiło otwarcie nowego konceptu: Cocktail Bar przy Rynku Staromiejskim 33/34.

 

2015

570 len historia aktualizacja 2015

Kolejny zmiany wizerunkowe firmy. Nowe wnętrze najstarszej toruńskiej cukierni przy ulicy Wielkie Garbary 14. Nowoczesny lokal ale z tradycją. Specjalne miejsce dla koneserów słodkości.

 

2017

Cukiernia przy ulicy Barwnej i Olsztyńskiej przeszła gruntowny remont. Teraz to duża kawiarnia z cukiernią, miejsce zabaw dla dzieci, miejsce sprzyjające rowerzystom. Zapraszamy.

Przeglądając nasz serwis wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.